Magie barev

Celý svět je plný různých barev. Ovlivňují nás i když o to třeba ani nestojíme. Intuitivně si vybíráme barvy oblečení, aut, šperků. Barvy jsou součástí našeho života a můžeme s jejich pomocí mnohé ovlivnit. Stačí buď dobře umět pracovat s intuicí nebo se jednoduše naučit výzanam jednotlivých barev a využívat jejich sílu.

Hnědá – barvou klidu, je hřejivá a utišující. Pokud potřebujete uzemnit a uklidnit mysl hnědá bude pravou volbou.

Růžová – je to barva jemnosti, přátelství a lásky. Snižuje stres a přináší uvolnění.

Červená – je vášnivá, odvážná a dynamická. Je spojena s elementem ohně a velmi silnými emocemi. Pokud chcete vzbudit pozornost, rozhodně by tato barva neměla chybět ve vašem šatníku.

Oranžová – pokud potřebujete povzbudit sebevědomí a toužíte po úspěchu je to právě ona, která vás podpoří. Je barvou úspěchu, vitality a energie.

Žlutá – snižuje deprese a zlepšuje náladu. Je spojena s elementem vzduchu a podporuje komunikaci, kreativitu a vědění.

Zelená – posiluje energii srdeční čakry. Přináší prosperitu, zdraví, štěstí, růst a sílu. Je spojena s elementem země a pomáhá s uzemněním. Podporuje úspěch a přitahuje peníze. Zelená je také spojena s lečením.

Modrá – reprezentuje element vody. Je to barva míru, naděje a léčení. Lze ji využívat pro zlepšení spánku a k odhánění zlých snů.

Stříbrná – podporuje sebeúctu a spiritualitu. Dodává pocit bezpečí, ochrany a zbavuje strachu.

Šedá – je barvou neutrality, iluzí a kouzel. Podporuje neviditelnost a přitažlivost.

Bílá – barva učitelů a léčitelů. Přináší mír, klid a naději.

Černá – slouží k odstanění negativity, beznaděje a vzteku. Je to barva ochranná a proto by neměla chybět v našem šatníku.

Magii barev lze využívat nejen oblečením, ale také pomocí šperků, různých doplňků, svící, prostředím nebo třeba obyčejnou stužkou, kterou si uvážeme kolem pravé (leváci levé) ruky.